Aktualności
Repertuar lutowy
09/12/2024
Na Scenie przy Wierzbowej premiera Piekła – Nieba Marii Wojtyszko w reżyserii Jakuba Krofty, familijnego przedstawienia podejmującego bolesne tematy z lekkością i humorem. Ponadto wśród lutowych tytułów: Szekspirowski Król Lear w inscenizacji Grzegorza Wiśniewskiego, Inne rozkosze Pilcha w reżyserii Jacka Głomba i Twórcy obrazów Enquista, realizacja Artura Urbańskiego.
ZOBACZ REPERTUAR LUTOWY W KALENDARIUM; BILETY ONLINE
COMIESIĘCZNE PROGRAMY TEATR DLA SENIORÓW, TEATR DLA STUDENTÓW ORAZ INNE AKTUALNE PROMOCJE
Jan Englert (Lear, król Brytanii), Dominika Kluźniak (Kordelia / Błazen) w Królu Learze Williama Shakespeare’a w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. Fot. Marta Ankiersztejn
• Sala Bogusławskiego
Zapraszamy na wielki Szekspirowski traktat o władzy, naturze ludzkiej, rozpadzie świata – Króla Leara w inscenizacji Grzegorza Wiśniewskiego, z Janem Englertem w roli tytułowej i na polityczny dramat Schillera – Marię Stuart, również w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego; w roli Elżbiety, królowej Anglii oglądamy Danutę Stenkę, w roli Marii Stuart, królowej Szkocji – Wiktorię Gorodecką.
Przedstawiamy opowieść o ludzkich próbach zrozumienia natury świata, jego ciągłych przekształceń i o okrutnym biegu Historii – Fausta Goethego w scenicznej interpretacji Wojciecha Farugi, z Cezarym Kosińskim w roli tytułowej.
Fredro bezpruderyjnie wesoły, Fredro refleksyjny, starzejący się, stawiany na pomnikach, odsądzany od czci i wiary, stawiany przed sądem – zapraszamy na Fredrę. Rok Jubileuszowy, wyreżyserowane przez Jana Englerta przedstawienie poświęcone osobie i twórczości największego polskiego komediopisarza.
Gramy Księgi Jakubowe wg Tokarczuk w interpretacji Michała Zadary, opowieść o naszej tożsamości, wielokulturowym i wielowyznaniowym dziedzictwie, z Henrykiem Simonem i Jerzym Radziwiłowiczem w roli Jakuba Franka, mistyka z Podola oraz Piknik pod Wiszącą Skałą wg Lindsay, teatralną wersję klasyki prozy australijskiej w reżyserii Leny Frankiewicz, historię poświęconą tajemnicom natury i dojrzewaniu w postkolonialnej rzeczywistości.
Dzieci i rodziców zapraszamy na fascynującą, pełną zagadek teatralną podróż po świecie dzieciństwa i zakamarkach pamięci – muzyczną Alicji Krainę Czarów wg Carrolla w inscenizacji Sławomira Narlocha, z Ewą Konstancją Bułhak w roli tytułowej (spektakl rekomendowany dla rodziców z dziećmi od 10 roku życia).
Justyna Kowalska (Aktualna Kobieta), Oskar Hamerski (Kohoutek) w Innych rozkoszach Jerzego Pilcha w reżyserii Jacka Głomba. Fot. Marta Ankiersztejn
• Scena przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego
22 lutego zapraszamy na premierę Piekła – Nieba Marii Wojtyszko w reżyserii Jakuba Krofty, familijnego przedstawienia z elementami baśni, podejmującego bolesne tematy z lekkością i humorem.
Przedstawiamy Opowieści Lasku Wiedeńskiego von Horvátha, spektakl o społeczeństwie w kryzysie wartości, z Michaliną Łabacz w głównej roli Marianny, w reżyserskiej interpretacji Małgorzaty Bogajewskiej oraz Inne rozkosze Jerzego Pilcha wyreżyserowane przez Jacka Głomba, opowieść o naszych tęsknotach, życiowych apetytach, nieugaszonych pożądaniach, ekscesach i ekstrawagancjach.
W repertuarze Sceny przy Wierzbowej także dramat najnowszy – Baron Münchhausen dla dorosłych autorstwa i w reżyserii Macieja Wojtyszki, historia wiecznie poszukującego prawdy słynnego mistyfikatora i fantasty, z Janem Englertem w roli tytułowej.
Anna Seniuk (Selma Lagerlöf), Marta Wągrocka (Tora Teje) w Twórcach obrazów Pera Olova Enquista w reżyserii Artura Urbańskiego. Fot. Yato Photography
• Scena Studio
W kameralnym wnętrzu Sceny Studio przedstawiamy ponadczasową opowieść o mizantropii, empatii i hipokryzji – Molierowskiego Mizantropa w reżyserii Jana Englerta, z Grzegorzem Małeckim w roli tytułowej.
Zapraszamy na sztuki opowiadające o cenie artystycznego spełnienia – wyreżyserowaną przez Grzegorza Wiśniewskiego Sonatę jesienną Bergmana, intymny dramat rodzinny o potrzebie miłości, z Danutą Stenką w głównej roli Charlotty oraz Twórców obrazów Enquista w realizacji Artura Urbańskiego, opowieść o szwedzkich twórcach, w tym o literackiej noblistce Selmie Lagerlöf – w tej roli Anna Seniuk.
W repertuarze również klasyka dwudziestowiecznego dramatu, sztuka o absurdzie życia i daremnych ludzkich nadziejach – Czekając na Godota Becketta w reżyserii Piotra Cieplaka, z rolami Jerzego Radziwiłowicza jako Vladimira i Mariusza Benoit – Estragona oraz dramat najnowszy – przygotowane przez Grzegorza Małeckiego Tchnienie Macmillana o młodych ludziach, którzy żyjąc w zglobalizowanym świecie, podejmują pierwsze ważne życiowe decyzje. Na scenie oglądamy Justynę Kowalską i Mateusza Rusina.
Dzieci i dorosłych zapraszamy do pełnego metamorfoz, rozśpiewanego świata słynnej psotnicy – gramy Pchłę Szachrajkę Brzechwy w reżyserii Anny Seniuk, w roli tytułowej – Ewa Konstancja Bułhak.
Rezerwacja telefoniczna, informacja o voucherach czynna w godzinach:
pon.–pt. 9:00–19:00
so.–nd. 15:00–19:00
tel.: 22 69 20 604, 22 69 20 664
Kasy Teatru czynne w godzinach:
Kasa przy pl. Teatralnym 3
wt.–nd. 15:00–19:00
Kasa przy ul. Wierzbowej 3
czynna w dniach, w których grane są przedstawienia na Scenie przy Wierzbowej lub na Scenie Studio, na godzinę przed ich rozpoczęciem
Sprzedaż online | bilety, vouchery, księgarnia:
bilety.narodowy.pl
Informacja o biletach, voucherach, sprzedaży online, zwrotach i repertuarze:
e-mail: pomoc_bilety@narodowy.pl
REZERWACJA TELEFONICZNA, KASY, REGULAMINY
Repertuar może ulec zmianie.